• yarindansonra.yarisma@gmail.com / yarindansonra@fsm.edu.tr

Sıkça Sorulan Sorular


Yarışma Takviminin Ertelenmesi Hk.

Yarışmanın teslim tarihinin ertelenmesi, okulların salgın sürecinde değişen akademik takvimleri nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla yarışma jürisinin ortak kararı olarak alınmıştır. 
 
04.08.2020 tarihine kadar başvuru yapan katılımcıların diledikleri sayıda projeyle başvuru yapabileceklerini hatırlatır, projelerini geliştirme ihtiyacı hissediyorlarsa geliştirerek başvuru yapabilecekleri ya da yeni projelerle başvuru gerçekleştirebiliceklerini bildiririz.
 
Bu durum yarışma şartnamesinde kısıtlanmamıştır. Aynı rumuz ile yapılan başvurular için son yüklenen dosyalar geçerli sayılır. 
 
Başarılar dileriz.
Yarışma Organizasyon Kurulu

-----

 

Yarışma Takviminde Belirtilen Tarih Aralığında Sorulan Sorular ve Cevapları

 

1. Bir katılımcı birden fazla kategoride veya bir kategoride birden fazla projeyle katılabilir mi?

Her katılımcı ister ekip ister bireysel olarak dilediği kadar projeyle, istediği kategorilere başvuru yapabilmektedir. Her başvuru için ayrı form doldurulması gerekmektedir.

 

2.Birden fazla başvurduğum katılım paftalarındaki rumuzlar aynı mı olacak yoksa her projem için ayrı ayrı rumuz almam gerekiyor mu?

Her başvurunuz için farklı rumuzlar kullanmanız gerekmektedir. Rumuzun, 6Haneli rakam (örn. 123456) ile oluşturulmuş olması zorunludur. Lütfen rumuzda harf ya da kelime kullanmayınız. 

 

3. “Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışması”na ekip arkadaşımla katılmak istiyoruz. Projemizi göndermeden önce ön bir başvuru yapmamız gerekiyor mu?  

Yarışma başvuru için başvuru butonuna tıklarsanız başvuru formuna erişebilirsiniz. Başvururken projenizi de yüklemeniz gerekmektedir. Yani başvuru ve teslimin aynı anda gerçekleştirilmesi gerekir. 

 

4.Bu dönem içerisinde mezun olacak öğrenciler de yarışmaya katılabiliyor mu?

Yarışmaya başvuru yaptığınız tarihlerde öğrenci olmanız yeterlidir. E-devletten alacağınız öğrenci belgesinin tarihi başvuru yaptığınız günün tarihiyle aynı olduğu takdirde öğrenci pozisyonunda sayılacaksınız ve yarışmaya başvurabileceksiniz.

 

5.Projeyi teslim ederken mi yarışmaya başvuru yapmış oluyoruz?

Başvuru formu içerisinde proje paftalarınızı yükleyebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Başvururken teslim de yapmış oluyorsunuz. Teslim ve başvuru birlikte gerçekleşiyor. 

 

6.Yarışmaya iki farklı kategoriden başvuru yapmak için iki defa mı başvuru formunu dolduruyoruz?

Evet. Her başvuru için ayrı form doldurmanız gerekmektedir. Dilediğiniz kadar başvuru yapabilirsiniz. 

 

7. Yarışma fikrini anlatan yazıyı sadece başvuru formuna mı yazacağız yoksa sunum paftalarında da yer almalı mı?

Bu konu yarışmacının tercihine bırakılır. Formda mutlaka yarışma fikrinin anlatan yazının bulunması gerekir. Yarışmacı dilerse paftada daha özet metinler kullanabilir. Ya da formda ve paftada aynı metni kullanabilir. 

 

 

Bununla birlikte hatırlatmak isteriz ki;

Teslim edilen proje paftalarında isim bulunmaması ve 6Haneli rakam (örn. 123456) ile oluşturulmuş rumuzlarınızın bulunması zorunludur. Lütfen rumuzda harf ya da kelime kullanmayınız. 

Sağlıklı günler dileriz.